Endodoncja

Endodoncja - leczenie kanałowe polega na usunięciu chorobowo zmienionej miazgi z komory i kanałów korzeni zęba, poszerzeniu i dezynfekcji kanałów a następnie szczelnym wypełnieniu powstałej przestrzeni.  Leczenie kanałowe poza leczeniem chorób miazgi jest metodą leczenia chorób tkanek okołowierzchołkowych. Często jest ostatnią i jedyną szansą na uratowanie zęba. Dlatego w obliczu usunięcia zęba, które jest nieodwracalnym krokiem,  warto podjąć wyzwanie i skorzystać z leczenia endodontycznego.       Anatomia zębów jest skomplikowana. Zęby różnią się liczbą korzeni i kanałów. Kanały różnią się między sobą kształtem: jedne są proste i szerokie, inne bardzo wąskie i zakrzywione.

Warunkiem sukcesu leczenia endodontycznego zęba jest  wykonanie wszystkich jego etapów z jak największą starannością i precyzją.  Nawet najmniejszy detal ma tu fundamentalne znaczenie!Dlatego w naszym gabinecie  wykonujemy leczenie kanałowe pod mikroskopem endodontycznym, dzięki któremu zabieg jest pod pełną kontrolą lekarza.   

Nie bez znaczenia są również narzędzia służące do opracowania kanałów, elektroniczny pomiar ich długości, precyzyjne techniki wypełniania leczonych kanałów oraz stosowanie RVG pozwalającej na ograniczenie dawek promieniowania do minimum (warunkiem dobrego leczenia endodntycznego jest kilkukrotne wykonanie zdjęcia RTG zęba).

Stosowane przez nas procedury sprawiają , że ząb po ich zastosowaniu może pełnić swoją funkcję jeszcze przez długie lata. 

   Stosując się do zaleceń nowoczesnej endodoncji, w naszym gabinecie unikamy etapu dewitalizacji, czyli zatrucia zęba. Zastępujemy ją przez bardziej humanitarną i skuteczną metodę, którą jest ekstyrpacja miazgi w znieczuleniu. Dzięki temu zabiegowi leczenie kanałowe można ograniczyć do jednej wizyty,  ponieważ bezpośrednio po usunięciu miazgi możemy przystąpić do opracowania kanałów korzeniowych.

Telefon

+48 504 633 394

Email

kontakt@krolewska24.pl

Adres

ul. Królewska 24

05-520 Konstancin Jeziorna

Umów wizytę on-line

Praca Stomatolog

dentysta konstancin

stomatolog konstancin