Jedną z metod wybielania zębów,  cieszących się dużym zainteresowaniem wśród pacjentów naszego gabientu, jest wybielanie nakładkowe. To technika czasochłonna i wymagająca dużej samodzielności, ale oferuje za to zadowalające rezultaty, które mogą się utrzymywać nawet przez 3 lata. Zęby wybielone tym sposobem mogą stać się naprawdę białe!

Biały uśmiech jest oznaką zdrowia i zadbania, dodaje atrakcyjności i pewności siebie. Jak wynika z badań American Academy of Cosmetic Dentistry, 96% ludzi uważa, że piękny uśmiech sprawia, że dana osoba jest o wiele bardziej atrakcyjna w oczach przedstawicieli płci przeciwnej.Ludzie, którzy mają ładne uzębienie, częściej się uśmiechają, a co za tym idzie, budzą sympatię i zaufanie. Z kolei nieestetyczne, pożółkłe zęby są źródłem wielu kompleksów i wycofania ich właściciela. 74% ankietowanych jest zdania, iż zaniedbane zęby mogą stać się powodem braku sukcesów w pracy.

 

CZY WYBIELANIE WYMAGA WCZEŚNIEJSZEGO PRZYGOTOWANIA JAMY USTNEJ? 

Przed przystąpieniem do wybielania pacjent musi poddać się rzetelnemu badaniu stanu zębów i dziąseł. Najpierw należy zabezpieczyć ubytki, a także usunąć kamień nazębny. Uzupełnienia protetyczne jak i wypełnienia nie zmieniają koloru podczas wybielania, dlatego w pierwszym etapie wykonuje się odbudowy tymczasowe. Po zakończeniu zabiegu, kiedy kolor zębów ustabilizuje się, można wykonać odbudowy dopasowane kolorystycznie do nowego odcienia uzębienia. O wymianie starych, przebarwionych wypełnień kompozytowych można myśleć nie wcześniej niż 2 tygodnie po zakończeniu wybielania i stabilizacji koloru uzębienia.

 

JAK WYGLĄDA PROCES WYBIELANIA?JW trakcie pierwszej wizyty u stomatologa lekarz pobiera wyciski na standardowych łyżkach wyciskowych. Po odlaniu gipsowych modeli technik wykonuje dwie przezroczyste szyny pełniące funkcję indywidualnie dostosowanych nakładek. W trakcie drugiej wizyty pacjent je mierzy, otrzymuje strzykawki z żelem wybielającym (stężenie preparatu jest uzależnione od wrażliwości zębów pacjenta), a także uzyskuje dokładne instrukcje dotyczące samodzielnego stosowania preparatu w domu. Zazwyczaj terapia domowa trwa ok.  2 tygodni, a nakładki należy stosować zgodnie z zaleceniami

stomatologa – przez ok. 4 godziny dziennie bądź zakładać je na noc. Długość domowego wybielania jest spowodowana mniejszym natężeniem środka wybielającego w stosunku do metod wybielania w gabinecie.

 

CZY WYBIELANIE BOLI?

Niekiedy pacjenci skarżą się na nadwrażliwość zębów w trakcie jak i po zakończeniu wybielania. W związku z tym zalecaja się stosowanie specjalnych past na nadwrażliwość zębów na 2 tygodnie przed rozpoczęciem zabiegów aż do kilku tygodni po zakończeniu terapii.

A CO Z TZW. BIAŁĄ DIETĄ?

Bardzo istotnym elementem procedury wybielania zębów jest pielęgnacja i dieta – od jej przestrzegania zależy trwałość zabiegu. W trakcie wybielania zębów metodą nakładkową pacjent powinien stosować tzw. „białą dietę”, którą należy przedłużyć na okres 2 tygodni po zakończeniu zabiegów. Oznacza to, że w tym czasie należy zrezygnować z picia kawy, herbaty i innych mocno barwiących napojów typu czerwone wino czy soki owocowe.

Telefon

+48 504 633 394

Email

kontakt@krolewska24.pl

Adres

ul. Królewska 24

05-520 Konstancin Jeziorna

Umów wizytę on-line

Praca Stomatolog

dentysta konstancin

stomatolog konstancin