Zabiegi wykonują:

Lek. Dent. Agnieszka Duplaga

Lek. Dent. Izabela Zawalska-Wojtyś

Dlaczego warto skorzystać z usług stomatologii estetycznej?

stomatologia estetyczna

Marzeniem każdego z nas są piękne, równe i białe zęby. Uśmiech to nasza wizytówka. Bielsze zęby sprawiają, że częściej się uśmiechamy. Poprawia się nasze samopoczucie i zwiększa się nasza pewność siebie. Biel zębów potwierdza także dobry stan naszego ogólnego zdrowia.

Właśnie dlatego wychodzimy naprzeciw by pomóc spełnić te marzenia. Zabiegi wybielania zębów żywych i martwych, licówki, korony pełnoceramiczne oraz inne stosowane przez nas rozwiązania łączą w sobie piękno i funkcjonalność. Określamy to mianem harmonii. Jednocześnie zawsze realnie oceniamy możliwości i przedstawiamy najlepsze dla danego przypadku rozwiązania wariantowe.

przygotowanie do wybielania zębów

Czy wybielanie wymaga wcześniejszego przygotowania jamy ustnej?

Przed przystąpieniem do wybielania pacjent musi poddać się rzetelnemu badaniu stanu zębów i dziąseł. Najpierw należy zabezpieczyć ubytki, a także usunąć kamień nazębny. Uzupełnienia protetyczne jak i wypełnienia nie zmieniają koloru podczas wybielania, dlatego w pierwszym etapie wykonuje się odbudowy tymczasowe. Po zakończeniu zabiegu, kiedy kolor zębów ustabilizuje się, można wykonać odbudowy dopasowane kolorystycznie do nowego odcienia uzębienia. O wymianie starych, przebarwionych wypełnień kompozytowych można myśleć nie wcześniej niż 2 tygodnie po zakończeniu wybielania i stabilizacji koloru uzębienia.

Jak wygląda proces wybielania?

W trakcie pierwszej wizyty u stomatologa lekarz pobiera wyciski na standardowych łyżkach wyciskowych. Po odlaniu gipsowych modeli technik wykonuje dwie przezroczyste szyny pełniące funkcję indywidualnie dostosowanych nakładek. W trakcie drugiej wizyty pacjent je mierzy, otrzymuje strzykawki z żelem wybielającym (stężenie preparatu jest uzależnione od wrażliwości zębów pacjenta), a także uzyskuje dokładne instrukcje dotyczące samodzielnego stosowania preparatu w domu. Zazwyczaj terapia domowa trwa ok. 2 tygodni, a nakładki należy stosować zgodnie z zaleceniami

stomatologa – przez ok. 4 godziny dziennie bądź zakładać je na noc. Długość domowego wybielania jest spowodowana mniejszym natężeniem środka wybielającego w stosunku do metod wybielania w gabinecie.

czy wybielanie boli

Czy wybielanie boli?

Niekiedy pacjenci skarżą się na nadwrażliwość zębów w trakcie jak i po zakończeniu wybielania. W związku z tym zalecają się stosowanie specjalnych past na nadwrażliwość zębów na 2 tygodnie przed rozpoczęciem zabiegów aż do kilku tygodni po zakończeniu terapii.

A co z tzw. białą dietą?

Bardzo istotnym elementem procedury wybielania zębów jest pielęgnacja i dieta – od jej przestrzegania zależy trwałość zabiegu. W trakcie wybielania zębów metodą nakładową pacjent powinien stosować tzw. „białą dietę”, którą należy przedłużyć na okres 2 tygodni po zakończeniu zabiegów. Oznacza to, że w tym czasie należy zrezygnować z picia kawy, herbaty i innych mocno barwiących napojów typu czerwone wino czy soki owocowe.

dieta podczas wybielania

Pamiętajmy, że przed podjęciem decyzji o wybielaniu pacjent musi poddać się zabiegom higienizacji. Lekarz musi również zakwalifikować danego pacjenta do zabiegu – niestety, choroby szkliwa, liczne zęby martwe, wypełnienia, korony w odcinku przednim są przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu. Niektóre z ogólnych stanów chorobowych też mogą być przeciwwskazaniem do przeprowadzenia takiego zabiegu, dlatego wcześniejsza konsultacja lekarska jest nieodzowna.

Czy po wybielaniu obowiązuje tzw. biała dieta?

Tak. Dla utrzymania najlepszych efektów warto jest wytrwać w dwutygodniowej białej diecie. W tym czasie dobrze jest też unikać nadmiernie kwaśnych i słodkich produktów. Szczegółowych instrukcji lekarz udziela po zakończeniu zabiegu.

Czy można powtarzać wybielanie laserem?

Tak, ma to miejsce szczególnie w przypadku bardzo ciemnych i odpornych na wybielanie zębów. Zabieg można powtórzyć w ciągu miesiąca. Można też łączyć metody wybielania, tzn. po wybielaniu laserowym zastosować jeszcze nakładki.

Cennik: Stomatologia estetyczna

Wybielanie zębów laserem
1000 PLN
Wybielanie zębów metodą nakładkową
850 PLN

Zapraszamy do omówienia wizyty!

Zarejestruj się online!

  Zarejestruj się online!
  Administratorem podanych przez Panią/Pana danych osobowych w powyższym formularzu jest Kamila Kruk prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Gabinet Stomatologiczny Kamila Kruk z siedzibą w Konstancinie Jeziorna przy ul. Królewskiej 24, 05-520 Konstancin Jeziorna. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w „Polityce prywatności”.

  Opinie

   Zarejestruj się online!
   Administratorem podanych przez Panią/Pana danych osobowych w powyższym formularzu jest Kamila Kruk prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Gabinet Stomatologiczny Kamila Kruk z siedzibą w Konstancinie Jeziorna przy ul. Królewskiej 24, 05-520 Konstancin Jeziorna. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w „Polityce prywatności”.

   Sprawdź naszą lokalizację

   ul. Królewska 24
   05-520 Konstancin-Jeziorna

   (Wejście oraz parking dla pacjentów jest od strony ul. Mirkowskiej)

   „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w Obszary Wiejskie”. Operacja pn. „Nowe, innowacyjne i prozdrowotne rozwiązania sprzyjające podnoszeniu kompetencji zawodowych, zastosowane w Gabinecie Stomatologicznym Kamila Kruk”, mająca na celu rozwijanie firmy w zakresie usług stomatologicznych sprzyjających promowaniu lokalnych produktów rolnych poprzez zakup wyposażenia oraz utworzenie jednego miejsca pracy współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego, kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
   Umów wizytę