Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza to podstawa stomatologii. Dotyczy zapobiegania i leczenie próchnicy. Celem tego leczenia jest usunięcie zainfekowanych bakteriami twardych tkanek zęba a następnie ich odbudowa. Naszą rolą jest wykonanie takiego uzupełnienia, które będzie gwarantowało trwałą funkcję, wygląd, właściwości zębów oraz żeby cena plomby była przystępną dla naszych pacjentów . Materiały, które do tego wykorzystujemy w  naszym gabinecie są najwyższej jakości. Dzięki temu wypełnienia w zębach będą służyły przez długie lata idealnie oddając wygląd, barwę i strukturę zęba.

Znajdujące się w jamie ustnej bakterie oprócz próchnicy mogą być przyczyną wielu innych schorzeń jamy ustnej. Wśród nich m.in. wyróżniamy zapalenia dziąseł i przyzębia czy nieświeży zapach z ust (halitosis). Niestety w wyniku  zaniedbań w higienie jamy ustnej mogą mogą nasilać się również choroby ogólnoustrojowe, np cukrzyca, choroby serca, nerek czy stawów. Dlatego leczenie próchnicy jest tak ważne i ma bardzo duże znaczenie nie tylko dla posiadania pięknego i zdrowego uśmiechu ale również dla utrzymania zdrowia całego organizmu.

 Naszym pacjentom możemy także zaoferować nowatorską techniką,  bezbolesne leczenie zębów ICON które skutecznie pozwala wyleczyć zęby z pierwszych etapów rozwoju próchnicy. Zastosowanie preparatu Icon pozwala na innowacyjne leczenie ubytków oraz tzw. białych plam w  obrębie szkliwa szybko, bez nawiercania i bez znieczulenia. Zapraszamy do zapoznania się naszą ofertą. Wiecej na temat metody poniżej :

Porady specjalistów/faq