Leczenie pod mikroskopem

Mikroskop stomatologiczny jest nieocenionym narzędziem, dzięki któremu lekarz dentysta ma możliwość  precyzyjnego diagnozowania i przeprowadzenia dokładnego procesu leczenia schorzeń stomatologicznych.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem daje lekarzowi ogromne możliwości dokładnego obejrzenia pola zabiegowego poprzez jego właściwe oświetlenie i powiększenie - od 4 do 40 razy. Dzięki temu lekarz może m.in dokładnie opracować i wypełnić kanały, a to od ich szczelnego wypełnienia (oraz ich bocznych odgałęzień) zależy sukces w leczeniu zęba. Jeżeli gabinet nie jest wyposażony w mikroskop pacjent często jest zmuszony do wyrwania chorego, bolącego zęba gdyż standardowe leczenie bez mikroskopu nie zawsze kończy się powodzeniem.Gabinet Stomatologia Królewska 24 wyznaje zasadę "Łatwiej leczyć to, co widać" przez co endodoncja pod mikroskopem oraz leczenie ciężkich przypadków nie jest nam obce. Dzięki temu dentyści tam pracujący, zgodnie z najnowszymi standardami wykorzystują to urządzenie w praktyce. Mają większe szanse na prawidłowe, precyzyjne obejrzenie jamy ustnej.  Silne powiększenie pola widzenia to gwarancja

dokładności pracy lekarza. Warto pamiętać, że pole zabiegowe w stomatologii wynosi bardzo mało, tj. od kilku milimetrów do maksymalnie kilku centymetrów kwadratowych, a mikroskop właśnie pozwala dostrzec najmniejsze szczegóły.

Do czego wykorzystywany jest mikroskop?Głównie w endodoncji czyli leczeniu kanałowym- w przypadkach nietypowej anatomii zęba, wąskich, zarośniętych kanałach, usuwaniu złamanych narzędzi czy też odnajdywaniu dodatkowych kanałów.   Wykorzystuje się go także w diagnostyce i leczeniu próchnicy. Pozwala on uwidocznić m.in. nieszczelność istniejących wypełnień, zmiany chorobowe czy mikropęknięcia szkliwa. Pozwala na dokładność wykonywania zabiegów również w higienizacji, np. w skalingu. Ma też zastosowanie w chirurgii stomatologicznej i endodontycznej oraz w periodontologii, czyli w profilaktyce i leczeniu chorób przyzębia.

Leczenie z zastosowaniem mikroskopu daje możliwość leczenia według najwyższych standardów.

Telefon

+48 504 633 394

Email

kontakt@krolewska24.pl

Adres

ul. Królewska 24

05-520 Konstancin Jeziorna

Umów wizytę on-line

Praca Stomatolog

dentysta konstancin

stomatolog konstancin