Boli cię ząb a dzisiaj jest sobotni świąteczny wieczór?Dowiedz się jak przetrwać do wizyty u lekarza!!!

Ból zęba może przytrafić się o każdej porze. Ten w nocy bywa najbardziej uciążliwy. Niestety może on nam się przydarzyć również w świąteczny czas. Trudno wtedy nie tylko o pomoc lekarską, ale także znalezienie apteki, w której można kupić leki. Na szczęście istnieje kilka sposobów na ból zęba, którymi możemy się wtedy wspomóc.

Na początek zadbajmy o wyposażenie domowej apteczki w dostępne powszechnie bez recepty środki przeciwbólowe, zawierające w swym składzie paracetamol. ibuprofen albo pyralginę. Są jednak sytuacje kiedy na ból zęba nie pomogą tabletki – np. kiedy inne przyjmowane leki wykluczają ich zażycie lub dany organizm źle na nie reaguje. Możemy wtedy spróbować załagodzić dolegliwości w inny sposób. Nie wszyscy pamiętają, że działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne mają niektóre zioła. Wśród nich poleca się szałwię i rumianek. Jeśli dopadnie nas ból zęba w nocy wypłukanie jamy ustnej naparem z tych roślin z pewnością nie zaszkodzi, a może pomóc. Torebkę ziół lub łyżkę suszu należy zalać wrzątkiem, ostudzić a następnie przepłukać jamę ustną. Inną opcją jest sięgnięcie po wykorzystywane w kuchni goździki. Ziarenko przyprawy wystarczy rozgnieść i przyłożyć do bolącego zęba. Takie same właściwości posiada olejek goździkowy, którym należy nasmarować ząb lub przyłożyć do niego wacik nasączony płynem.

Wartą uwagi jest również mikstura sporządzona z mleka i czosnku. Roślina ta ma potwierdzone działanie przeciwbakteryjne i antyseptyczne. Trzy ząbki zmiażdżonego lub posiekanego czosnku należy zalać w szklance gorącym mlekiem, a następnie wypić jeszcze ciepły płyn. Ząbek czosnku można również przyłożyć do bolącego miejsca. Aromat nie będzie najprzyjemniejszy, ale taka kuracja pozwoli zmniejszyć ból.

W przypadku obrzęków dobrze jest zastosować płukankę z roztworu sody spożywczej. Do szklanki z przegotowaną, schłodzoną wodą wsypujemy łyżeczkę sody. Po wymieszaniu płuczemy jamę ustną. Taki schemat powtarzamy 2-3 razy w ciągu dnia. Pamiętajmy też o przykładaniu zimnych okładów w okolicę bolesnego miejsca. Nie wolno przykładać dłoni w te okolice. Generujemy w ten sposób ciepło, które będzie sprzyjało stanom zapalnym.

Należy pamiętać, że nawet znane od lat i sprawdzone przez nasze babcie naturalne sposoby łagodzenia bólu nie zastąpią leczenie stomatologicznego! Nawet jeśli udaje się nam doraźnie go zwalczyć, możemy być pewni, że po pewnym czasie powróci o wiele silniejszy! Dlatego, nie należy bagatelizować pierwszych objawów i jak najszybciej umówić się na wizytę do stomatologa.

Opinie

  Zarejestruj się online!
  Administratorem podanych przez Panią/Pana danych osobowych w powyższym formularzu jest Kamila Kruk prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Gabinet Stomatologiczny Kamila Kruk z siedzibą w Konstancinie Jeziorna przy ul. Królewskiej 24, 05-520 Konstancin Jeziorna. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w „Polityce prywatności”.

  Sprawdź naszą lokalizację

  ul. Królewska 24
  05-520 Konstancin-Jeziorna

  (Wejście oraz parking dla pacjentów jest od strony ul. Mirkowskiej)

  „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w Obszary Wiejskie”. Operacja pn. „Nowe, innowacyjne i prozdrowotne rozwiązania sprzyjające podnoszeniu kompetencji zawodowych, zastosowane w Gabinecie Stomatologicznym Kamila Kruk”, mająca na celu rozwijanie firmy w zakresie usług stomatologicznych sprzyjających promowaniu lokalnych produktów rolnych poprzez zakup wyposażenia oraz utworzenie jednego miejsca pracy współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego, kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
  Umów wizytę