W okresie zimowym, kiedy w powietrzu krąży znacznie więcej wirusów i bakterii, a nasz układ odpornościowy jest osłabiony, dochodzi do nasilenia objawów związanych ze stanem zapalnym zatok. Charakterystyczną cechą tego schorzenia, poza niedrożnością nosa jest silny ból głowy, który nasila się przy schylaniu.Zęby poprzez swoje położenie najbardziej powiązane są z zatokami szczękowymi. Jest to obszar, który rozciąga się po obu stronach twarzy, na wysokości korzeni zębów górnych: ósemek, siódemek i szóstek, a niekiedy nawet do kłów. Ujście zatoki szczękowej znajduje się bardzo wysoko, co powoduje trudność w oczyszczaniu jej z chorobowej wydzieliny.

Anatomiczne powiązania zatok z zębami skutkuje tym, że przewlekle trwające stany zapalne zatok szczękowych mogą powodować powikłania stomatologiczne, np. bóle zębowe czy też wypadanie implantów. Niestety, działa to w obie strony: stany zapalne toczące się w zębie i w tkankach okołowierzchołkowych mogą również wywoływać zapalenia zatok lub nasilać już istniejące stany. Dlatego, w przypadku bezskutecznego leczenia laryngologicznego warto udać się do gabinetu stomatologicznego celem wyeliminowania przyczyn zębopochodnych. Dzięki nowoczesnym technikom obrazowania, jak radiowizjografia, tomografia, możemy zauważyć obecne w zatoce ciała obce, takie jak odłamki korzenia czy materiały, którymi wypełniane są kanały, które mogły wywołać schorzenie. Zatoka reaguje na nie typowym procesem zapalnym, który objawia się właśnie bólami głowy, temperaturą, czy wydzieliną ropną. w czasie wizyty stomatolog wykona również badanie tkanek przyzębia, aby określić ich udział w zapaleniu. Wspólne działanie lekarzy laryngologów i dentystów w leczeniu zapaleń zatok może pozwolić uniknąć wielu dolegliwości a także skrócić czas leczenia tych schorzeń.

Opinie

  Zarejestruj się online!
  Administratorem podanych przez Panią/Pana danych osobowych w powyższym formularzu jest Kamila Kruk prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Gabinet Stomatologiczny Kamila Kruk z siedzibą w Konstancinie Jeziorna przy ul. Królewskiej 24, 05-520 Konstancin Jeziorna. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w „Polityce prywatności”.

  Sprawdź naszą lokalizację

  ul. Królewska 24
  05-520 Konstancin-Jeziorna

  (Wejście oraz parking dla pacjentów jest od strony ul. Mirkowskiej)

  „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w Obszary Wiejskie”. Operacja pn. „Nowe, innowacyjne i prozdrowotne rozwiązania sprzyjające podnoszeniu kompetencji zawodowych, zastosowane w Gabinecie Stomatologicznym Kamila Kruk”, mająca na celu rozwijanie firmy w zakresie usług stomatologicznych sprzyjających promowaniu lokalnych produktów rolnych poprzez zakup wyposażenia oraz utworzenie jednego miejsca pracy współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego, kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
  Umów wizytę