Zabiegi wykonują:

Lek. Med., Lek. Dent. Wojciech Napiórkowski

Lek. Dent. Izabela Zawalska-Wojtyś

Lek. Dent. Bartosz Bienias

Chirurgia to także leczenie stanów zapalnych oraz patologicznych zmian w jamie ustnej o charakterze łagodnym i złośliwym.

chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna to dział w stomatologii , który obejmuje m.in. usuwanie zębów, których nie da uratować się leczeniem zachowawczym, zębów ustawionych poza łukiem zębowym bądź przeszkadzają w prawidłowym funkcjonowaniu jamy ustnej w tym przypadku np. usuwanie ósemek.

To także specjalizacja zajmująca się regeneracją tkanek oraz modelowaniem tkanek jamy ustnej przed leczeniem ortodontycznym lub protetycznym

Mając na uwadze strach i obawy towarzyszące pacjentom przed leczeniem chirurgicznym dokładamy największych starań aby ten rodzaj leczenia był minimalnie inwazyjny, całkowicie bezbolesny. Wykorzystujemy najlepiej dobrane narzędzia oraz dbamy o sterylność i wysoką jakość stosowanych materiałów by uchronić Pacjentów przed niepotrzebnymi komplikacjami.

Nawet bardzo skomplikowany zabieg może stać się normalnym zabiegiem stomatologicznym!

Ósemki (zęby mądrości) leczyć czy usuwać?

Zęby mądrości niejednokrotnie są przyczyną silnych dolegliwości bólowych towarzyszących ich wyrzynaniu. W związku na stany zapalne tkanek przyzębia, które im towarzyszą, obecne szczękościski, stany gorączkowe i ogólne osłabienie organizmu ząb taki powinien być usunięty. Umiejscowienie ósemek w łuku zębowym sprawia, że pacjenci mają duże trudności z ich oczyszczeniem. Dlatego też bardzo szybko dotyka je próchnica. Nierzadko brak jest możliwości dotarcia do niej wiertłem, co kwalifikuje ząb do ekstrakcji. W innych przypadkach kiedy mamy dostęp narzędziami do próchnicy i możliwość założenia szczelnego wypełnienia ósemki kwalifikuje się do leczenia i pozostawia w jamie ustnej.
Przed usunięciem zęba mądrości należy wykonać zdjęcie radiologiczne, tzw. Pantomogram celem oceny położenia zęba względem takich struktur anatomicznych takich jak zatoka szczękowa czy kanał nerwu zębodołowego dolnego. Sam zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu przebiega bezboleśnie. W celu szybszego gojenia tkanek zakłada się szwy, które należy usunąć po 7-10 dniach.

chirurgia wędzidełko

Zabieg podcięcia wędzidła.

Wędzidełko podjęzykowe – to elastyczny fałd śluzówki, który łączy w linii pośrodkowej dolną powierzchnię języka z dnem jamy ustnej (jest widoczny po uniesieniu końca języka ku podniebieniu). Prawidłowa długość wędzidła pozwala na swobodne ruchy języka w każdym kierunku i na poprawne wymawianie głosek. W przypadku zbyt krótkiego wędzidła, będącego przyczyną wad wymowy należy rozważyć jego podcięcie. Decyzję tę powinno się skonsultować także z foniatrą, logopedą – systematyczne ćwiczenia są w stanie poprawić wymowę bez konieczności chirurgicznej interwencji.

Wędzidełko wargi górnej i dolnej

Podcięcie wędzidełka wargi dolnej zalecane jest w sytuacji, gdy w wyniku odciągania dziąsła od zębów występuje anemizacja błony śluzowej dziąsła przyczepionego do wędzidełka i odsłanianie się szyjek zębowych. Jest to tzw. dodatni pull syndrome
Nieprawidłowy przyczep wędzidła wargi górnej – zbyt niski (przy brzegu dziąsła) jest przyczyną diastemy w uzębieniu mlecznym lub stałym. Niskie i przerośnięte wędzidło w uzębieniu mlecznym powinno być obserwowane. Jest to jednak miejsce wymagające dokładnego oczyszczania – fałdy sprzyjają zaleganiu resztek pokarmowych prowadzących do rozwoju próchnicy (ten nasilony stan jest wskazaniem do podcięcia już w uzębieniu mlecznym). W innych sytuacjach należy unikać wczesnych zabiegów). Diastema w zębach stałych na ogół zamyka się samoistnie po wyrznięciu stałych siekaczy i kłów. Po tym okresie może być wskazaniem do chirurgicznej korekty wędzidełka wargi górnej.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg podcięcia wędzideł jest na ogół zabiegiem małoinwazyjnym. Przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym przy pomocy skalpela lub nożyczek. Obecnie w naszym gabinecie można go wykonać również za pomocą lasera, który jest zabiegiem mniej krwawym, przyspiesza gojenie i nie wymaga założenia szwów. Całość na ogół trwa od kilku do kilkunastu minut.

Cennik: Chirurgia stomatologiczna

Ekstrakcja zęba stałego (cena zawiera znieczulenie, szwy)
200-400 PLN
Ekstrakcja zęba mlecznego
120-180 PLN
Ekstrakcja ósemki
300-400 PLN
Ekstrakcja zęba zatrzymanego/ dłutowanie
400-600 PLN
Usunięcie szwów po ekstrakcji w innym gabinecie
80 PLN
Podcięcie wędzidła (skalpelem)
300 PLN
Podcięcie wędzidła laserem
450 PLN
Badanie histo-patologiczne wycinka
150 PLN

Zapraszamy do omówienia wizyty!

Zarejestruj się online!

  Zarejestruj się online!
  Administratorem podanych przez Panią/Pana danych osobowych w powyższym formularzu jest Kamila Kruk prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Gabinet Stomatologiczny Kamila Kruk z siedzibą w Konstancinie Jeziorna przy ul. Królewskiej 24, 05-520 Konstancin Jeziorna. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w „Polityce prywatności”.

  Opinie

   Zarejestruj się online!
   Administratorem podanych przez Panią/Pana danych osobowych w powyższym formularzu jest Kamila Kruk prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Gabinet Stomatologiczny Kamila Kruk z siedzibą w Konstancinie Jeziorna przy ul. Królewskiej 24, 05-520 Konstancin Jeziorna. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w „Polityce prywatności”.

   Sprawdź naszą lokalizację

   ul. Królewska 24
   05-520 Konstancin-Jeziorna

   (Wejście oraz parking dla pacjentów jest od strony ul. Mirkowskiej)

   „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w Obszary Wiejskie”. Operacja pn. „Nowe, innowacyjne i prozdrowotne rozwiązania sprzyjające podnoszeniu kompetencji zawodowych, zastosowane w Gabinecie Stomatologicznym Kamila Kruk”, mająca na celu rozwijanie firmy w zakresie usług stomatologicznych sprzyjających promowaniu lokalnych produktów rolnych poprzez zakup wyposażenia oraz utworzenie jednego miejsca pracy współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego, kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
   Umów wizytę