Zabiegi wykonują:

Lek. Dent. Kamila Kruk

Lek. Dent. Aneta Stańkowska

Lek. Dent. Izabela Zawalska

Leczenie kanałowe w większości wypadków pozwala uratować Twoje zęby przed ekstrakcją

endodoncja

Czym jest leczenie kanałowe?

Leczenie endodontyczne , potocznie nazywane kanałowym jest powszechnie znanym sposobem, pozwlającym na uratownie milionów zębów rocznie na świecie. Na czym w istocie polega? Poniżej postaramy się Państu wytłumaczyć w skrócie o co w tym wszystkim chodzi.

Aby zrozumieć na czym polega leczenie kanałowe na początku zapoznamy Państwa z budową zęba!

Nieleczone zęby niszczą cały organizm chore zęby to chore zatoki ale chore zatoki to także chore zęby!

Jakie są objawy infekcji miazgi, na które trzeba zwrócić uwagę?
-długotrwały ból (ćmienie, pulsowanie), szczególnie ból nocny
-nadwrażliwość na ciepło/zimno
-przebarwienie zęba
-obrzęk
-ból przy nagryzaniu
Czasem jednak powyższe dolegliwość nie występują dlatego ważne są systematyczne kontrolne wizyty u stomatologa.

 

Procedura leczenia:

1. Zdjęcie RVG

Na początku konieczne będzie wykonanie zdjęcia RVG zęba celem oceny anatomii zęba. Następnie stomatolog zabezpieczy ząb koferdamem w celu odizolowania zęba od śliny, tak aby zapewnić czystość i suchość leczonego miejsca.

endodoncja zdjęcie

2. Otwarcie zęba

Kolejnym krokiem jest otwarcie zęba oraz opracowanie kanałów przy pomocy specjalistycznych narzędzi. Opracowanie polega na usunięciu miazgi oraz płukaniu systemu kanałowego preparatmi działającymi silnie przeciwbakteryjnie.

otwarcie zęba

3. Opracowanie kanałów

Jest to możliwe przy  pomocy narzędzi ręcznych lub maszynowych. Użycie narzędzi maszynowych daje gwarancję dokładnego oczyszczenia kanału, pozwala również na szybsze w porównaniu do narzędzi ręcznych wykonanie tego etapu przez lekarza. Dodatkowo w naszej pracy wykorzystujemy ultradźwięki, które dodatkowo wzmacniają działanie stosowanych płynów płuczących.

opracowanie kanałów zęba

4. Endomotor endodontyczny

Endomotor endodontyczny, który wykorzystujemy w naszej pracy dodatkowo posiada wbudowany endometr który pozwala kontrolować w czasie rzeczywistym głębokość opracowywanego kanału. Jego użycie jednocześnie pozwala ograniczyć ilość wykonywanych zdjęć RVG w czasie leczenia.

Endomotor endodontyczny

5. Wypełnianie kanałów

Gdy kanały wolne są już od zainfekowanej miazgi Endodonta może rozpocząć proces wypełniania kanałów  biokompatybilnym materiałem, tzw. gutaperką.  Wypełnienie musi być szczelne aby nie doszło do ponownej infekcji. Nasi lekarze stosują gutaperkę w formie ciekłej co zapewnia precyzyjne wykonanie wypełnienia kanałów.

wypełnianie kanałów

6. Odbudowa korony zęba

Ostatnim etapem leczenia jest odbudowa korony zęba. W przypadku niewielkiego zniszczenia można wykonać to za pomocą tradycyjnego wypełnienia (plomby). Częściej jednak próchnica przyczyniająca się do leczenia kanałowego prowadzi do rozległych zniszczeń tkanek twardych korony zęba, co wymaga naprawy przy pomocy bardziej zaawansowanych prac takich jak nakłady, endokorony czy korony protetyczne. Nierzadko odbudowa wymaga również zastosowania specjalnych wkładów, które są dodatkowym “rusztowaniem” dla wymienionych wcześniej możliwych odbudów. Powinno to być wykonane jak najszybciej po zakończeniu wypełniania kanałów. Pozwala to uniknąć dodatkowych, nieprzewidzianych uszkodzeń korony zęba ponownej infekcji wcześniej wyleczonych kanałów a przede wszystkim przywróci pełną funkcjonalność zęba.

Warunkiem sukcesu leczenia endodontycznego zęba jest  wykonanie wszystkich jego etapów z jak największą starannością i precyzją.  Nawet najmniejszy detal ma tu fundamentalne znaczenie! ,,Dlatego w naszym gabinecie  wykonujemy leczenie kanałowe pod mikroskopem endodontycznym, dzięki któremu zabieg jest pod pełną kontrolą lekarza”.

odbudowa korony zęba

Cennik: Endodoncja

Pierwotne leczenie 1 kanał
390 PLN
Pierwotne leczenie 2 kanały
490 PLN
Pierwotne leczenie 3 kanały
650 PLN
Pierwotne leczenie 4 kanały
790 PLN
Ponowne leczenie 1 kanał
490 PLN
Ponowne leczenie 2 kanały
590 PLN
Ponowne leczenie 3 kanały
800 PLN
Ponowne leczenie 4 kanały
890 PLN
Odbudowa zęba do leczenia endodontycznego
100 PLN
Usunięcie/obejście złamanego narzędzia
200-300 PLN

Zapraszamy do omówienia wizyty!

Zarejestruj się online!
Zarejestruj się online!

Opinie

Zarejestruj się online!

Sprawdź naszą lokalizację

ul. Królewska 24
05-520 Konstancin Jeziorna

(Wejście oraz parking dla pacjentów jest od strony ul. Mirkowskiej)

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w Obszary Wiejskie”. Operacja pn. „Nowe, innowacyjne i prozdrowotne rozwiązania sprzyjające podnoszeniu kompetencji zawodowych, zastosowane w Gabinecie Stomatologicznym Kamila Kruk”, mająca na celu rozwijanie firmy w zakresie usług stomatologicznych sprzyjających promowaniu lokalnych produktów rolnych poprzez zakup wyposażenia oraz utworzenie jednego miejsca pracy współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego, kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Umów wizytę