Zabiegi wykonują:

Lek. Dent. Agnieszka Duplaga

Higienizacja

Lek. Dent. Izabela Zawalska-Wojtyś

Skaling to zabieg profilaktyczny oraz leczniczy z zakresu higienizacji jamy ustnej.

higienizacja

Polega on na usunięciu złogów kamienia nazębnego, a także przygotowuje zęby do dalszych zabiegów.

Sam kamień powstaje w wyniku odkładania się na powierzchni zębów płytki nazębnej, która pod wpływem związków mineralnych w ślinie utwardza się. Może mieć on barwę od żółtawej do nawet brązowej. Niestety nie jesteśmy w stanie samodzielnie usunąć kamienia nazębnego za pomocą szczoteczki czy nici dentystycznej. Jedyny skuteczny sposób to skaling wykonany w gabinecie stomatologicznym przeprowadzany co najmniej raz w roku. Nie jest to zabieg bolesny, lecz może wywoływać niewielki dyskomfort.

W naszym gabinecie wykonujemy usuwanie kamienia przy użyciu ultradźwięków. Możemy zabieg ten wykonać również z wykorzystaniem mikroskopu, by jeszcze dokładniej usunąć obecne złogi. Skaling z użyciem mikroskopu jest jednym z głównych zabiegów w leczeniu paradontozy oraz zapalenia dziąseł. Za sprawą swojej precyzji i skuteczności efekty zabiegu utrzymują się przez długi czas.

Najlepsze efekty daje wykonanie skalingu oraz piaskowania jednocześnie. Dzięki temu zęby są dokładnie oczyszczone nie tylko z kamienia, ale i osadów czy nalotów.

skaling czy piaskowanie

Skaling czy piaskowanie

Odpowiedź na pytanie „skaling czy piaskowanie?” może być różna w zależności od konkretnego przypadku. Przy niewielkim osadzie i płytce nazębnej wystarczające może okazać się piaskowanie. Jednak gdy obecny jest kamień, jego usunięcie jest niezbędne za pomocą ultradźwięków. Co ważne, najlepsze efekty osiąga się, kiedy te dwa zabiegi wykonywane są razem. O tym, co należy wykonać – skaling czy piaskowanie – powinien decydować stomatolog.

skalliing czy wybiela

Czy skaling i piaskowanie wybiela zęby?

Wielu pacjentów zastanawia się, czy skaling i piaskowanie wybiela zęby. Otóż choć nie są to zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej, mogą one dać taki efekt. Jest to możliwe, jeśli na zębach nie powstały głębokie przebarwienia. Zabiegi te przywracają zębom naturalny kolor, czynią je też gładkimi i lśniącymi. Ponadto są one częścią przygotowania do profesjonalnych zabiegów wybielania. Zatem na pytanie „Czy skaling i piaskowanie wybiela zęby” można odpowiedzieć twierdząco. Podkreślamy jednak, że jest to jedynie przywrócenie naturalnej barwy uzębienia, która jest indywidualna.

Cennik: Higienizacja

Skaling 1 łuk
100 PLN
Piaskowanie 1 łuk
100 PLN
Skaling+piaskowanie+fluoryzacja
300 PLN

Zapraszamy do omówienia wizyty!

Zarejestruj się online!

  Zarejestruj się online!
  Administratorem podanych przez Panią/Pana danych osobowych w powyższym formularzu jest Kamila Kruk prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Gabinet Stomatologiczny Kamila Kruk z siedzibą w Konstancinie Jeziorna przy ul. Królewskiej 24, 05-520 Konstancin Jeziorna. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w „Polityce prywatności”.

  Opinie

   Zarejestruj się online!
   Administratorem podanych przez Panią/Pana danych osobowych w powyższym formularzu jest Kamila Kruk prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Gabinet Stomatologiczny Kamila Kruk z siedzibą w Konstancinie Jeziorna przy ul. Królewskiej 24, 05-520 Konstancin Jeziorna. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w „Polityce prywatności”.

   Sprawdź naszą lokalizację

   ul. Królewska 24
   05-520 Konstancin-Jeziorna

   (Wejście oraz parking dla pacjentów jest od strony ul. Mirkowskiej)

   „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w Obszary Wiejskie”. Operacja pn. „Nowe, innowacyjne i prozdrowotne rozwiązania sprzyjające podnoszeniu kompetencji zawodowych, zastosowane w Gabinecie Stomatologicznym Kamila Kruk”, mająca na celu rozwijanie firmy w zakresie usług stomatologicznych sprzyjających promowaniu lokalnych produktów rolnych poprzez zakup wyposażenia oraz utworzenie jednego miejsca pracy współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego, kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
   Umów wizytę