Zabiegi wykonują:

Lek. Dent. Izabela Zawalska-Wojtyś

Lek. Dent. Bartosz Bienias

Protetyka jest dziedziną stomatologii, która pozwala no odbudowę złamanych zębów, zmianę ich kształtu, usunięcie trwałych przebarwień.

protetyka

Pozwala również na korektę ustawienia zębów. Protetyka to także dziedzina, która sprawi, że pacjenci z pojedynczymi jak i rozległymi brakami zębowymi będą na nowo mogli cieszyć się ze zdrowego i pięknego uśmiechu.

Głównym założeniem w pracy protetycznej jest odzyskanie utraconej funkcji żucia czy mowy oraz estetyki, która nie będzie odznaczała się od pozostałych zębów, lecz wspólnie się z nimi komponowała.

W naszej ofercie proponujemy zarówno uzupełnienia:

stałe:

 • licówki,
 • korony (pełnoceramiczne, porcelanowe, kompozytowe, e.max),
 • wkłady koronowo-korzeniowe,
 • mosty,
 • nakłady koronowe typu inlay, onlay, endokorony.

uzupełnienia ruchome:

 • protezy (szkieletowe, akrylowe, nylonowe, typu overdenture)
inlay - onlay

Nakłady (Inlay, Onlay, Endokorona)

W przypadku gdy zwykłe wypełnienie może nie być w stanie odbudować dokładnie struktur anatomicznych korony zęba, w tym punktów stycznych, warto rozważyć ten typ odbudowy. Nakłady również przygotowywane są w pracowni protetycznej, na podstawie wcześniej pobranego wycisku. Następnie lekarz przy pomocy cementu mocuje je trwale do zęba. Jest to rozwiązanie stosowane w zębach bocznych t.j. trzonowcach i przedtrzonowcach.

Korony

Kiedy ząb jest bardzo mocno przebarwiony lub gdy w wyniku zniszczenia brak jest możliwości jego odbudowy za pomocą wypełnienia lub nakładu, wykonuje się koronę. Wymaga ona oszlifowania zęba na całym jego obwodzie. Dostępne są różne rodzaje koron. W odcinku przednim zaleca się wykonanie koron pełnoceramicznych (cyrkon, e.max), które pozwalają uzyskać najlepsze efekty estetyczne przez długie lata. W odcinkach bocznych można wykonać korony porcelanowe na podbudowie metalowej, które są tańsze, ale jednocześnie zapewniają wytrzymałość i estetykę.

Mosty

Mosty

W sytuacjach braku zęba można go uzupełnić mostem. W celu jego wykonania należny oszlifować zęby ograniczające lukę (tzw. filary mostu). Na nich zacementowane będą korony pomiędzy którymi dowieszony będzie brakujący ząb.Jest to tańsza alternatywa dla implantów, jednak wymaga od nas oszlifowania innych (czasem zdrowych) zębów.

Wkład koronowo- korzeniowy

Kiedy ząb w przeszłości był leczony endodontycznie (kanałowo) lub w związku z przebudową kształtu zęba będzie wymagał takiego leczenia, stosuje się wkłady koronowo-korzeniowe. Stanowią one “rusztowanie” dla przyszłej korony. W protetyce wykorzystuje się dwa rodzaje takich wkładów: z włókna szklanego oraz wkłady metalowe (wykonywane przez technika protetycznego).

korony na implantach

Korony na implanatch

Implant jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku braku zęba. Nie wymaga szlifowania sąsiednich filarów. W pierwszym etapie leczenia chirurg wprowadza w kość wszczep (implant), który zastępuje korzeń zęba. Po okresie gojenia, który trwa kilka miesięcy, na implancie można założyć koronę protetyczną. Implant wraz z koroną zapewnia najbardziej fizjologiczne przenoszenie sił zgryzowych, pacjent traktuje ząb “jak własny”. Korona na implancie gwarantuje długoczasowe efekty estetyczne, co gwarantuje radość i zadowolenie pacjentów.
Aby dane rozwiązanie mogło cieszyć naszego Pacjenta przez długie lata, ze wszystkich dostępnych wariantów, dobieramy ten najbardziej odpowiedni dla konkretnego przypadku. Zapraszamy na konsultację, w czasie której nasz protetyk pomoże indywidualnie wybrać i zaplanować sposób leczenia.

Cennik: Protetyka

Korona porcelanowa na metalu
1150 PLN
Korona cyrkonowa
1700 PLN
Korona e.max
1800 PLN
Korona kompozytowa
800 PLN
Wkład koronowo-korzeniowy
od 500 PLN
Korona tymczasowa wykonana w gabinecie
130 PLN
Licówka porcelanowa
1600 PLN
Licówka e.max
1800 PLN
Inlay/onlay/endokorona kompozytowa
800 PLN
Proteza szkieletowa
2300 PLN
Proteza szkieletowa – szynoproteza
2400 PLN
Proteza z kopolimeru (elastyczna)
2300 PLN
Proteza akrylowa
1450 PLN / komplet 2700 PLN
Mikroprotezka
600 PLN
Naprawa protezy od 1 pkt
od 170 PLN

Zapraszamy do omówienia wizyty!

Zarejestruj się online!

  Zarejestruj się online!
  Administratorem podanych przez Panią/Pana danych osobowych w powyższym formularzu jest Kamila Kruk prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Gabinet Stomatologiczny Kamila Kruk z siedzibą w Konstancinie Jeziorna przy ul. Królewskiej 24, 05-520 Konstancin Jeziorna. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w „Polityce prywatności”.

  Opinie

   Zarejestruj się online!
   Administratorem podanych przez Panią/Pana danych osobowych w powyższym formularzu jest Kamila Kruk prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Gabinet Stomatologiczny Kamila Kruk z siedzibą w Konstancinie Jeziorna przy ul. Królewskiej 24, 05-520 Konstancin Jeziorna. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w „Polityce prywatności”.

   Sprawdź naszą lokalizację

   ul. Królewska 24
   05-520 Konstancin-Jeziorna

   (Wejście oraz parking dla pacjentów jest od strony ul. Mirkowskiej)

   „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w Obszary Wiejskie”. Operacja pn. „Nowe, innowacyjne i prozdrowotne rozwiązania sprzyjające podnoszeniu kompetencji zawodowych, zastosowane w Gabinecie Stomatologicznym Kamila Kruk”, mająca na celu rozwijanie firmy w zakresie usług stomatologicznych sprzyjających promowaniu lokalnych produktów rolnych poprzez zakup wyposażenia oraz utworzenie jednego miejsca pracy współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego, kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
   Umów wizytę