Licówki – sposób na piękny uśmiechLicówki to sposób na wyeliminowanie estetycznych niedoskonałości zębów.

Możemy za ich pomocą zmienić kolor zębów, wyregulować ich kształt, ustalić odpowiednią długość oraz odbudować ich brakujące fragmenty.

Są to bardzo cienkie płytki, najczęściej porcelanowe lub kompozytowe, mocowane na wargowej, tzw licowej, stronie zębów, za pomocą specjalnego cementu.

W gabinetach stomatologicznych stosuje się kilka rodzajów licówek: kompozytowe, ceramiczne oraz porcelanowe. Te ostatnie są najpopularniejsze, ale w tym artykule skupimy się na licówkach kompozytowych.

Licówki kompozytowe to ekspresowy sposób na korektę uśmiechu. Można je wykonać bezpośrednio w gabinecie, podczas jednej wizyty. Wymagają delikatnego szlifowania zęba, w przeciwieństwie do szlifowania zęba pod standardową koronę protetyczną.

Najczęstszymi wskazaniami do wykonania takiej odbudowy są :zamknięcie przerw między zębami, tzw. diastemy, korekta kształtu zęba a także zlikwidowanie przebarwień zęba. Często wykonuje się je wówczas gdy dochodzi do uszkodzenia tkanki zęba lub gdy nasze zęby wymagają odbudowy z powodu patologicznego starcia.

Licówki kompozytowe w porównaniu z ceramicznymi wykonuje się szybciej i są tańsze, natomiast łatwiej ulegają przebarwieniom. Co ważne, nie wymagają one dużej preparacji tkanek zębowych, dzięki czemu mogą być stosowane na zęby żywe, aby ochronić je przed nadwrażliwością.

Licówek nie mogą stosować osoby, które cierpią na choroby dziąseł oraz te, które mają bardzo zniszczone zęby. A jaki jest efekt? Zniewalający uśmiech.

Opinie

  Zarejestruj się online!
  Administratorem podanych przez Panią/Pana danych osobowych w powyższym formularzu jest Kamila Kruk prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Gabinet Stomatologiczny Kamila Kruk z siedzibą w Konstancinie Jeziorna przy ul. Królewskiej 24, 05-520 Konstancin Jeziorna. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w „Polityce prywatności”.

  Sprawdź naszą lokalizację

  ul. Królewska 24
  05-520 Konstancin-Jeziorna

  (Wejście oraz parking dla pacjentów jest od strony ul. Mirkowskiej)

  „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w Obszary Wiejskie”. Operacja pn. „Nowe, innowacyjne i prozdrowotne rozwiązania sprzyjające podnoszeniu kompetencji zawodowych, zastosowane w Gabinecie Stomatologicznym Kamila Kruk”, mająca na celu rozwijanie firmy w zakresie usług stomatologicznych sprzyjających promowaniu lokalnych produktów rolnych poprzez zakup wyposażenia oraz utworzenie jednego miejsca pracy współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego, kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
  Umów wizytę