Nie każdy zdaje sobie sprawę, że długotrwałe noszenia kolczyka w języku czy też wardze może być przyczyną uszkodzeń błon śluzowych j. ustnej oraz zębów. Nie ma znaczenia czy biżuteria wykonana jest z metalu czy z tworzywa syntetycznego. Najczęściej dochodzi do pęknięć i ukruszeń zębów. Podczas mówienia czy spożywania posiłków biżuteria ociera się i uderza o zęby, powodując ich uszkodzenie. Aż u 47% osób z kolczykiem w języku stwierdzono częstsze niż zazwyczaj uszkodzenia koron zębów. Blisko 52% osób noszących takie ozdoby ma problem z obrzękami i podrażnieniem śluzówek. W skrajnych przypadkach przewlekłe stany zapalne mogą doprowadzić do rozwoju nowotworów. Ciągłe podrażnienie dziąseł prowadzi do zmian w tkankach przyzębia. Może dojść również do nadwrażliwości zębów. Osoby, które decydują się na noszenie takich ozdób muszą jeszcze bardziej zadbać o higienę jamy ustnej, zwracając szczególną uwagę zarówno na język jak i na samą biżuterię.

Opinie

  Zarejestruj się online!
  Administratorem podanych przez Panią/Pana danych osobowych w powyższym formularzu jest Kamila Kruk prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Gabinet Stomatologiczny Kamila Kruk z siedzibą w Konstancinie Jeziorna przy ul. Królewskiej 24, 05-520 Konstancin Jeziorna. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w „Polityce prywatności”.

  Sprawdź naszą lokalizację

  ul. Królewska 24
  05-520 Konstancin-Jeziorna

  (Wejście oraz parking dla pacjentów jest od strony ul. Mirkowskiej)

  „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w Obszary Wiejskie”. Operacja pn. „Nowe, innowacyjne i prozdrowotne rozwiązania sprzyjające podnoszeniu kompetencji zawodowych, zastosowane w Gabinecie Stomatologicznym Kamila Kruk”, mająca na celu rozwijanie firmy w zakresie usług stomatologicznych sprzyjających promowaniu lokalnych produktów rolnych poprzez zakup wyposażenia oraz utworzenie jednego miejsca pracy współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego, kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
  Umów wizytę