Lakowanie – OCHRONA – to zabieg polegający na wypełnieniu zdrowych powierzchni żujących i bruzd specjalnym preparatem- lakiem. Lak chroni ząb przed zaleganiem resztek pokarmowych prowadzących do rozwoju próchnicy. Zabieg dotyczy zębów trzonowych (mlecznych i stałych) oraz przedtrzonowych, bezpośrednio po ich wyrznięciu. Głębokość i konfiguracja bruzd na powierzchniach żujących uniemożliwia dokładne ich wyczyszczenie. Z tych względów są one najczęstszym miejscem pojawienia się pierwszych ognisk próchnicy. Zabieg lakowania jest całkowicie bezbolesny i trwa nie dłużej niż kilka minut dla jednego zęba. W pierwszej kolejności ząb oczyszcza się szczoteczką, płucze i osusza. Tak przygotowane bruzdy pokrywa się płynnym lakiem, a następnie utwardza światłem z lampy polimeryzacyjnej. Założony lak powinien pozostać w bruzdach przez kilka lat. Ze względu na działanie sił żucia może ulec jednak starciu, dlatego wymaga systematycznej kontroli.

Lakierowanie – WZMOCNIENIE – to pokrycie wszystkich zębów preparatem z fluorem, w postaci lakieru, pianki, żelu. Zabieg ten,zwany również fluoryzacją, ma na calu profilaktyczne zabezpieczenie zębów przed próchnicą. Stosuje się go również w przypadku występowania nadwrażliwości zębów. Dotyczy zarówno zębów mlecznych jak i stałych. Fluor zawarty w stosowanych preparatach ma działanie lecznicze w próchnicy początkowej – remineralizuje biały plamy. W wyniku jego działania dochodzi do przemiany hydroksyapatytów, z których zbudowane jest szkliwo w odporniejsze na działanie kwasów fluoroapatyty. Fluor zmniejsza nadwrażliwość samoistną, pourazową (odpryski szkliwa), nadwrażliwość wynikającą z patologicznego starcia zębów oraz pozabiegową (wrażliwość po wytrawiaczu). Zabieg fluoryzacji przeprowadza się po profesjonalnym oczyszczeniu zębów (profesjonalną pastą lub po skalingu). Na tak przygotowane powierzchnie nanosi się lakier fluorowy np. pędzelkiem. W celu zapewnienia długiemu wchłanianiu fluoru, po zabiegu nie wolno jeść i pić przez ok. 2 godzin. Wyjątkowo, po fluoryzacji, można zrezygnować ze szczotkowania zębów, a jedynie płukać jamę ustną płynami.

Lapisowanie – IMPREGNACJA- dotyczy zębów mlecznych objętych próchnicą, których leczenie jest niemożliwe (np. u dzieci niewspółpracujących z lekarzem). Lapis hamuje rozwój próchnicy. Zabieg jest bezbolesny. Polega na aplikacji pędzelkiem specjalnych preparatów, które działają bakteriobójczo. Niestety zabieg ten jest zupełnie nieestetyczny- przebarwia miejsca objęte próchnicą na czarno. Lapisowanie nakłada się 3 razy, w odstępach tygodniowych i powtarza 3 razy, co 3 miesiące.

Opinie

  Zarejestruj się online!
  Administratorem podanych przez Panią/Pana danych osobowych w powyższym formularzu jest Kamila Kruk prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Gabinet Stomatologiczny Kamila Kruk z siedzibą w Konstancinie Jeziorna przy ul. Królewskiej 24, 05-520 Konstancin Jeziorna. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w „Polityce prywatności”.

  Sprawdź naszą lokalizację

  ul. Królewska 24
  05-520 Konstancin-Jeziorna

  (Wejście oraz parking dla pacjentów jest od strony ul. Mirkowskiej)

  „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w Obszary Wiejskie”. Operacja pn. „Nowe, innowacyjne i prozdrowotne rozwiązania sprzyjające podnoszeniu kompetencji zawodowych, zastosowane w Gabinecie Stomatologicznym Kamila Kruk”, mająca na celu rozwijanie firmy w zakresie usług stomatologicznych sprzyjających promowaniu lokalnych produktów rolnych poprzez zakup wyposażenia oraz utworzenie jednego miejsca pracy współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego, kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
  Umów wizytę