Jak dbać o jamę ustną naszych dzieciW momencie pojawienia się pierwszych ząbków powinniśmy rozpocząć szczotkowanie z udziałem past do zębów. Do oczyszczania wybierzmy szczoteczki z miękkim włosiem i zaokrągloną główką. Już od tego momentu należy uczyć malucha trzymania szczotki w ręku, wkładania jej do ust i wykonywania prostych ruchów czyszczących (najprostsze są kółeczka).

Najczęściej padające pytanie od Rodziców: pasta z fluorem czy bez?
Obowiązujące wytyczne Europejskiej Akademii Stomatologii Dziecięcej oraz Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej jednoznacznie zalecają stosowanie past do zębów z fluorem! I to już od momentu wyrznięcia się pierwszego zęba. Ważne jest jednak, aby przestrzegać zalecanych dawek fluoru i stosować pasty skierowane do poszczególnych grup wiekowych:
6-36 mies – 1000 ppm – śladowa ilość
3-6 lat – 1000 ppm – ziarno groszku
pow. 6 lat – 1450 ppm – 1-2 cm

Powyższe zalecenia dotyczą niskiego, umiarkowanego oraz wysokiego występowania ryzyka próchnicy(na które wpływ ma m.in dostęp do fluoryzowanej wody, częstotliwość posiłków, podaż cukrów pomiędzy głównymi posiłkami).

Opinie

  Zarejestruj się online!
  Administratorem podanych przez Panią/Pana danych osobowych w powyższym formularzu jest Kamila Kruk prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Gabinet Stomatologiczny Kamila Kruk z siedzibą w Konstancinie Jeziorna przy ul. Królewskiej 24, 05-520 Konstancin Jeziorna. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w „Polityce prywatności”.

  Sprawdź naszą lokalizację

  ul. Królewska 24
  05-520 Konstancin-Jeziorna

  (Wejście oraz parking dla pacjentów jest od strony ul. Mirkowskiej)

  „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w Obszary Wiejskie”. Operacja pn. „Nowe, innowacyjne i prozdrowotne rozwiązania sprzyjające podnoszeniu kompetencji zawodowych, zastosowane w Gabinecie Stomatologicznym Kamila Kruk”, mająca na celu rozwijanie firmy w zakresie usług stomatologicznych sprzyjających promowaniu lokalnych produktów rolnych poprzez zakup wyposażenia oraz utworzenie jednego miejsca pracy współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego, kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
  Umów wizytę