Próchnica butelkowa to choroba która pojawia się nagle i rozprzestrzenia bardzo szybko. Może ona zaatakować już pierwsze zęby niemowlaka. Jej objawem są białe lub brązowe plamki pojawiające się początkowo tuż przy dziąsłach. a następnie rozprzestrzeniające się na sąsiednie powierzchnie.

Niezmiernie ważna jest profilaktyka próchnicy!
Dlatego:

  1. Nie uczmy niemowlaka zasypiać z butelką.
  2. Nie przekazujmy dziecku bakterii poprzez oblizywanie smoczków, łyżeczek.
  3. Podawajmy dziecku do picia wodę.
  4. Jeszcze przed pierwszym rokiem nauczmy dzieci pić z kubeczka.

Dbajmy o higienę jamy ustnej niemowlaka (pisaliśmy o tym we wcześniejszym poście). Myjmy zęby maluchom sami (aby mieć pewność że zostało to dobrze wykonane). Regularnie kontrolujmy zęby w gabinecie stomatologicznym – wczesne wykrycie i leczenie pozwoli uniknąć borowania lub zabiegu impregnacji ( lapisowania), który zatrzymuje chorobę ale przebarwia ząb na ciemno.

Jeśli będziemy o tym pamiętać śnieżnobiały uśmiech naszego malucha będzie cieszył nas każdego dnia:)

Opinie

Zarejestruj się online!

Sprawdź naszą lokalizację

ul. Królewska 24
05-520 Konstancin Jeziorna

(Wejście oraz parking dla pacjentów jest od strony ul. Mirkowskiej)

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w Obszary Wiejskie”. Operacja pn. „Nowe, innowacyjne i prozdrowotne rozwiązania sprzyjające podnoszeniu kompetencji zawodowych, zastosowane w Gabinecie Stomatologicznym Kamila Kruk”, mająca na celu rozwijanie firmy w zakresie usług stomatologicznych sprzyjających promowaniu lokalnych produktów rolnych poprzez zakup wyposażenia oraz utworzenie jednego miejsca pracy współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego, kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Umów wizytę